Życie w UK #3 - Zakładanie konta bankowego


Hej! Witam Was w kolejnym poście, trochę mała przerwa nastąpiła, ale to dlatego, że byłam w Polsce na kilka dni aby odpocząć :) Szkoda tylko, że wróciłam jeszcze bardziej zmęczona! Najczęściej tak jest niestety :D
Dzisiaj chciałam napisać o całym procesie zakładania konta bankowego, które również jest bardzo ważne w UK. Niestety, z tym również występują małe problemy i komplikacje dlatego mam dla Was małą radę jeśli kiedykolwiek będziecie mieli z tym problem. Zapraszam!
Chyba większość pracodawców wymaga konta bankowego zaraz po numerze NIN jest to rzecz, którą trzeba wykonać po przyjeździe do UK. Od razu mówię, że odradzam otwierania kont w takim banku jak Lloyds czy Barclays, ponieważ są to jedne z najbardziej znanych banków przynajmniej w Anglii i mają coraz to większe wymagania. Polecam mniejsze banki, takie jak Natwest (właśnie w nim otwierałam konto więc będę się na nim opierać), Metro Bank itp.
Pierwszą potrzebną rzeczą jest nasz dowód osobisty, paszport, prawo jazdy... często trzeba okazać dwa dokumenty do zweryfikowania. Natomiast drugą jest wyciąg bankowy! Tak, dobrze przeczytaliście... Banki w Anglii wymagają wyciągi bankowe z poprzedniego konta aby móc otworzyć nowe. Długo kombinowałam i próbowałam wielu sposobów i dokumentów. Wtedy gdzieś znalazłam na Facebooku, że istnieje taki bank jak Monese. Pobrałam aplikację i w dosłownie parę godzin miałam utworzone konto! Całkiem za darmo, ale można było wybrać opcję z kartą płatniczą jednorazowo chyba 10 Pounds. Razem z chłopakiem przelaliśmy dosłownie pare funtów, potem zrobiłam z tego wyciąg bankowy i udało się! Jeśli nie chcecie, nie musicie już tak naprawdę zakładać żadnego innego konta. Ja jednak wolałam sobie założyć, tym bardziej, że już wcześniej aplikowałam. Dodam, że w Natwest można to robić online, bez chodzenia po bankach i martwienia się o język! Duża część banków ma to w swojej ofercie, ale na pewno nie wszystkie.
Właściwie to tyle co mogłabym Wam napisać na ten temat. Głównie chodziło mi o ten "myk" jak łatwo można sobie poradzić :)
A Wy zakładaliście wcześniej jakieś konta w zagranicznych bankach?
Pozdrawiam!

11 komentarzy:

 1. ja co prawda nie zakładałam konta w banku po za granicą naszego kraju, więc orientuje się jedynie jak to wygląda np. w Niemczech :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie, nie zakładałam konta w zagranicznym banku :)
  Dobrze, że piszesz o takich rzeczach, jestem pewna, że dla kogoś takie informacje będą bardzo przydatne.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatny post :)
  Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie zakładałam konta w zagranicznym banku i na razie nie planuję, ale post na pewno przyda się wielu osobom, bo widać, że troszkę zachodu to wymaga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety tak, stąd moje rady jeśli ktoś będzie w takiej sytuacji jak jak

   Usuń
 5. ja zakładma konto w HSBC:) i jestem dalej zaodowlona mimo że już na angielskim koncie prawie nic nie ma haha

  OdpowiedzUsuń
 6. ja zakładałam najperw w Barclay's a potem przeniosłam sie do Lloyds'a ( konto załozyąłm bez większych problemów, wspominam podobnie do zakładania konta w Polsce)- osobiście polecam ten drugi bank

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie zakładałam konta w zagranicznym banku, nawet nie mam w Polskim. Muszę w końcu to zrobić:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam jedno konto w Polsce i wystarczy na razie :)
  Dodaję do obserwowanych Twój blog, pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Staram się odwiedzić każdego komentującego!
Zapraszam do obserwacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 beamye , Blogger